Még a tavalyi – 2019-es – E3-on került bejelentésre a Fromsoftware legújabb játéka, amelynek legnagyobb érdekessége, hogy a Trónok harca írója, George R. R. Martin is részt vesz a munkálataiban.
Hivatalos megjelenési dátum, illetve konkrét információk eddig nem igazán vannak róla, azonban a minap egy-két pletyka felütötte róla a fejét az interneten a 4Chan jóvoltából. Sem megerősítésre, sem cáfolatra nem került eddig sor, ezért a lehető legnagyobb óvatosággal és fenntartásokkal érdemes kezelni, de most megosztanánk veletek ezeket.
Lássuk tehát az információmorzsákat:
1.) A pletykák szerint a játékban 8 királyság lesz, melyek mindegyike önmagában nagyobb lesz, mint amekkora a Bloodborne vagy a Dark Souls játéktere volt. Mind a 8 királyság végén egy főboss fogja várni a játékosokat. A játéktérben pedig számos miniboss lesz fellelhető.
2.) A játék mentésére továbbra is a szokásos „bonfire” rendszerben lesz lehetőség, csak itt szentélyeknél kell majd imádkozni.
3.) Mint a korábbi Fromsoftware játékoknál megszokhattuk – kivéve a Sekiro-t –, itt is szabad karaktergenerálás lesz, annyival megspékelve, hogy a 8 királyság közül mi választhatjuk majd ki, hogy melyikben kezdünk, azáltal, hogy milyen kasztot választunk.
4.) Ahogy azt megszokhattuk, nem lineáris felépítésű lesz a játék. Mi dönthetjük el, merre megyünk, és hogyan haladunk előre a játékban. A mellékküldetéseket vándorló NPC-ktől vehetjük majd fel. Mellékküldetésekből összesen 5 darab lesz, amelyeknek hatása lesz a játék végkimenetelére.
5.) Ezt már korábban is megerősítették, hogy lehet majd lovagolni a játékban, az eddigiektől eltérően. Az azonban újdonságnak számít, hogy nem csak lovon, hanem tigrisen, medvén, farkason és más egyéb különös állaton is – ezekre a szivárogtató már nem tért ki. Valamint harcolni is lehet majd ezekről a teremtményekről.
Ezek volnának a legfrissebb szivárgások. Meglátjuk majd, mi sül ki belőlük. Ti mit gondoltok róluk? Valóban igazak lehetnek, vagy csak kacsa az egész? Véleményeiteket osszátok meg velünk a hozzászólás részlegben.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |