Kerberosz és az alvilági Árnyak segítségével ragadd magadhoz Hádészt a Troy: Mythos-ban!
Ahogy azt korábban ígértük, bemutatjuk a 3 legendás lényt, amelyek a legújabb Total War kiegészítő kapcsán kerültek bevezetésre a Total War Saga: Troy – Mythos-ban. Ezek a játékelemek egyfajta előfutárként is felfoghatóak a jövő év elején érkező Total War: Warhammer III kapcsán, ugyanis várhatóan ott fognak visszaköszönni az itt bemutatott és kipróbált mechanikák. Lássuk hát, mit tartogat számunkra a harmadik és egyben utolsó legendás szörnyeteg!
A TotalWar.com oldalán hallható üdvözlő kaján üvöltés sejteti, hogy a mostani bejegyzés ismételten a MYTHOS-ról, egyben a harmadik és utolsó kegyetlen vad szörnyetegről, Kerberoszról fog szólni. Az alvilág vérebe, Hádész őrzője, a háromfejű kutya, a legelvetemültebb teremtmény, amely valaha létezett, Kerberosz elhozza a túlvilági brutalitást az élők harcmezejére.
Legenda a szörny mögött
Minden idők talán legismertebb mitikus teremtménye Kerberosz. Megannyi karakternek az inspirációja volt – közvetve és közvetlenül – a jelenkori és történelmi kultúra során.
Első ismert felbukkanása Herkules (és nem Héraklész, nyamvadt lómaiak) 12 próbájának elbeszélésére vezethető vissza, amikor is Eurüsztheusz király parancsára alászállt az Alvilágba, majd sikerrel megzabolázta, és felszínre hozta a fenevadat. Természetesen a király nem ezt akarta, pusztán azért parancsolta ezt Herkulesnek, mert úgy vélte, ezt a feladatot lehetetlenség végrehajtani. Sok ábrázolásban a király igencsak megijedt a hatalmas Kerberosz látványától. Herkules aztán később, miután végigkérkedte egész göröghont a bestiával, visszavitte az Alvilágba – vagy a szörnyeteg szökött meg mesterétől, és tért vissza saját elhatározásából Hádészba.
Legendája azonban csak ezután kezdett el igazán terjedni! Számos munkában feltűnt az ókori világban, sőt még évszázadokkal későbbi művekben is, mint például Dante pokla (na nem a Pierce Brosnanes film). Manapság mind a név, mind a teremtmény igen sűrűn előfordul titkos műveletek (pl.: Kerberosz-akció), illetve gonosz karakterek ábrázolása során videójátékokban, filmekben, mangákban. Nem is egyszer megesett már, hogy inkább cuki kis kutyusként, semmint félelmetes őrzőként ábrázolták, megfosztván eredeti gonosz valójától.
A mi verziónk az Alvilág Őre, ahogy annak lennie kell, de erejét – Hádész Árnyai, azon nagy harcosok, akik a csatamezőn lelték halálukat az évszázadok során – bárki a szolgálatába állíthatja, aki képes elfogni, és megszelídíteni, akárcsak Herkules egykoron.
Küldetés Kerberoszért
Mindenki tudja, merre található Kerberosz, csak éppen azt nem, hogy pontosan hol. Csak érd el az Alvilág Kapuit, és a véreb ott fog várni rád – valószínűleg nem túl barátságos kedvében, de erről sosem szólt a fáma. Az Alvilág Kapuinak megtalálása a Mitikus expedíció része lesz, amely időbe fog telni. Indulj délnek, merre másfelé, Elefszínának, ahol Démétér és Perszephoné szektája minden évben végrehajta az Eleusinian Mysteries-t (Elefszínai Misztériumot). Feltehetőleg a papjaik tudnak szolgálni némi segítséggel. Kalandod így veszi kezdetét:
Az út Elefszína szent földjére pipacsokkal van kirakva. Vörös virágok lebegnek talpadnál, mintha száruktól megváltak volna. Fiatal nők tölti meg kosarukat velük.
Vezetőd, egy fiatal elefszínai pap, kit Thriszerosznak neveznek, elmeséli, hogy utazása során maga Démétér varázsolta léptei nyomán a virágokat Krétától Elefszínáig, egy végső elkeseredett próbálkozásként, hogy lányát magához vezesse. Perszephoné imádta a pipacsokat, és nagy odafigyeléssel festette meg őket.
– Tejük álmot és megnyugvást hoz – meséli Thriszerosz –, egyesek számára végső megnyugvást, kik kívánják.
Templomuk bejáratánál, a sápadt elefszínai papok sötétkék köntösükben várnak rád.
Kerberosz a csatamezőn
Kerberosz, mondhatni szó szerint, egy természeti erő. Habár fejet hajt előtted, csakis azért teszi, mert így több lelket tud Hádészba terelni, ebben igencsak hatékony. Minél nagyobb a káosz egy csatatéren, minél nagyobb az áldozatok száma, Kerberosz és szolgái annál erősebbé válnak. A szörny maga már egy titáni teremtmény, amely mérhetetlen erővel és sebességgel rendelkezik, így könnyen a legerősebb tényező a mezőn, méltó párja hősöknek és szörnyeknek egyaránt.
Amellett, hogy egy rettentő bestia, amely képes városfalakat áttörni és sosem futamodik meg a harc elől, Kerberoszt társai is elkísérik a harcmezőre! Hádész erői követik a bestiájukat a felszínre, Kerberosz számára ezáltal elérhetővé válik a Fires of Phlegethon (Flegeton Tüzei), nagy erejű tűzoszlopok, melyek felperzselik a csatamezőt. A csata hevében emellett még képes megidézni az Árnyakat – az Alvilág erői sosincsenek túl messze, hogy egy kis erősítést nyújthassanak.
Végezetül Kerberosz üvöltése minden élőben úgy visszhangzik, mint az elkerülhetetlen halál hívása. Ez mindenkit elbátortalanít, szövetségest és ellent egyaránt, azonban döntő fontosságú lehet, hogy az ellennek megmutassa, mennyire is hasztalan minden próbálkozásuk.
Kerberosz mint ügynök
Kerberosz fő nyersanyagforrásai, nem meglepő módon, a lelkek. Minél többet küld vissza Hádészba, annál nagyobb erőket képes előhívni. Megállapodásod Hádésszal egyoldalú: küldj lelkeket az Alvilágba, cserébe egy kis részt visszakapsz. Kerberosz szinte minden tette lelkeket termel; legyen az a csatában való részvétel, foglyok feláldozása, vagy városok kifosztása. Ezek mellett Kerberosz képes megcélozni ellenséges csapatokat és városokat, hogy lelkeket szerezzen.
Ezeket el lehet költeni új épületekre és egységekre, ahogy majd mindjárt részletezzük. Az Árnyék egységek nem élelembe, hanem lélekbe kerülnek (valamint más erőforrásokba, attól függően, milyen erősek). Minél folyamatosabb a lelkek áramlása a másvilágra, annál több kegyet szerezhetünk. Ezek segítségével aztán az Árnyakat egyes településeken munkára foghatjuk, így növelve a nyersanyagtermelést abban a provinciában. A folyamatos lélekszükségletet nem egyszerű kielégíteni, de a Kerberosz adta egyedi épületek segítségével kialakítható egy stabil bevétel belőlük.
Ezen épületek szükségesek az Árnyak képzéséhez, nem töltődnek újra és nincs fenntartási költségük, ráadásul azonnal hadba hívhatóak Kerberosz seregébe, de mások számára normális a toborzásuk. Kerberosz hatalmas rugalmasságot hoz a kampánytérképre, amely teljesen mértékben a lélekgyűjtés köré szerveződik.
Kerberosz hadserege
Romlott Árnyak
A romlottak elég lelombozó látványt nyújtanak: olyanok, akik életük során nem szereztek nevet maguknak, és mindenféle járulék nélkül süllyedtek alá Hádész bugyraiba. Az elesettek legalja, Kerberosz seregének alapegységei, nincsen semmi egyedi képességük, páncélzatuk sem kiemelkedő. Ettől függetlenül halandók számára a holtak továbbra is komoly kihívást jelentenek, dárdáik és pajzsaik pedig ugyanolyan hatékonyak, mint az élőké.
Említésre méltó képességeik:
- Minden Árny egység megtörhetetlen, és rendelkezésére áll a Revel in Death (vigasz a halálban) képesség, amelynek köszönhetően minél több az elesett a csatatéren, ők annál erősebbé válnak.
- Mint alap pajzsos-dárdás egység, a Romlott Árnyak védekezésre kiválóak, de támadásra már nem annyira, a 3 fejű főni bölcsen teszi, ha a vonalak megtartására használja őket.
- Pár igencsak szomorú szellem, már ha bírod az ilyesmit.
Elízium Lövészei
Hősi nyilasok, nagyszerű vadászok, elképesztő hírnévvel rendelkező íjászok – ők teszik ki Elízium Lövészeit, az Alvilág megszentelt mezőit, ahol azon rendkívüliségek gyülekeznek, akik hőstettel vagy isteni szívességgel kiérdemelték az életet a Túlvilágon. Csatába híváskor nem kis arroganciával csatlakoznak a harchoz, és lenézik a jelenkor lövészeit. Egy szomorú és halálra ítélt sereg az, amely a Phobos Nyilai sortüzének a végén találja magát.
Említésre méltó képességeik:
- Mindenki másnál nagyobb hatótávolságú nyilak.
- Mindenki, akit eltalálnak Phobos Nyilai, megfosztatnak erejüktől és harci szellemüktől, így segítve az első sorban harcoló egységeidet.
- Senki sem válhat Elízium elismert harcosává, hacsak nem tud jól bánni a karddal, így a Lövészek közelharc során sem fognak cserben hagyni.
Elízium Dárdamesterei
Mindegyes Dárdamester igazi vitéz. Úgy imádják a harcot, mint az élők a bort, a szőlőt vagy éppen szeretőjük ölelését. Ők a Romlott Árnyak javított változatai, minden tekintetben, habár a nehéz páncélzatuk miatt kevésbé látványosak, mint az e világiak. Az Alvilág legjobbjai, bármivel képesek felvenni a harcot, amit a halandók képesek felsorakoztatni.
Említésre méltó képességeik:
- Kiváló védők, bónusszal az oldalsó támadásokkal szemben, így képesek úgy tartani a vonalat, mint senki más.
- A Pact of Punishment (Büntetés Paktuma) lehetővé teszi számukra, hogy visszatérjenek az Alvilágba, cserébe egy utolsú hihetetlen erejű kitörésért.
- Büszkék túlvilági státuszukra, és szíves örömest szállnak ismét harcba.
Óriás Árnyak
A túlvilág nem csupán az emberek kiváltsága. Az óriások ugyanolyan kényelmesen megférnek Hádészban, mint bárki más, csak ők egy fokkal inkább szeretnék kinyújtóztatni elgémberedett tagjaikat. Hatalmas bunkósbotjaikkal, pajzs nélkül vánszorogván a csatába, illő rettegni rettentő csapásaiktól. Ahogy egy ősi háborús mondás tartja: „a szellemek eléggé rosszak, de a nagy szellemek olyasmik, amikkel nem akarsz kekeckedni”.
Említésre méltó képességeik:
- Rendíthetetlenek, félelmetesek és rusnyák. Az Óriás Árnyak a lehető legrosszabb ellenfelek, akikkel a csatamezőn találkozni lehet.
- Közelharci specialisták, vagy csak egyszerűen nagyobbak, mint bármi vagy bárki, akivel a csatatéren találkoznak, az Óriások rettenetes sebzést képesek okozni széles, mindent elsöprő támadásaikkal.
- A Revel in Death elképesztő mértékben képes megerősíteni őket, ezáltal nevetségesen erős végső rohamra képesek a már-már megtört ellenféllel szemben.
A Túlvilág erőivel nem érdemes packázni, és Kerberosz szívesen megleckézteti az ellenfeleidet. Dolgozz össze vele a veszedelemben, de emlékezz! Végül így is, úgy is az ő világában végzed, akár győzedelmeskedsz, akár veszítesz.
A Total War Saga: Troy - Mythos 2021. szeptember 2-án jelent meg. Ajánlott fogyasztói ára Steamen 24.99$ (cirka 7500 HUF), Epic-en kicsit borsosabb, 8979 HUF (cirka 30.00$).
Forrás: totalwar.com
Tervezitek, esetleg már be is szereztétek a Mythos kiegészítőt? Mit gondoltok róla? Véleményeiteket osszátok meg velünk!
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Előző cikkünk: |
Horizon a horizonton |
![]() |