A játékipar egyik legelhanyagoltabb szegmense a lokális multiplayer játékok, nem kevesek bánatára. A gamer társadalmon belül is leginkább a PC játékosokat érinti hátrányosan. Ezt a piaci rést szándékozik betömni az AirConsole, ráadásul ingyen, bármilyen plusz hardver nélkül.
Az AirConsole ugyanis a böngészőnkből csinál konzolt, és a telefonunkból kontrollert. Használata egyszerű és gyors, az asztali gépünkön futtatott AirConsole-tól kapunk egy kódot, amit a telefonunkon kell beírnunk, és már fel is csatlakoztunk. Telefonra elérhető hozzá alkalmazás, de ha nem akarjuk, még ezt sem szükséges leszedni, tulajdonképpen csak a teljes képernyős nézetre és a képernyő elforgatásának megakadályozására van. Az AirConsole főmenüjében kategóriákba szedve láthatjuk a jelenlegi kínálatot; egyszerű, de stílusos dizájnt képvisel. A legtöbb játék maximum 4 vagy 8 fős, de található itt akár 16 fős játék is.
Az AirConsole egyik legerősebb oldala, hogy magában foglal olyan játékokat, amiket szeretünk átvinni a haverokhoz hétvégén, vagy magunkkal cipelnénk, ha elutazunk nyaralni. Így viszont ingyen hozzáférünk, és helyet sem foglal. Ilyen például a Cards Against Humanity, a Texas Hold'Em vagy a karaoke. A Quiz játékban pedig választhatunk olyan funkciót is, hogy a társaság egyik tagjára fognak vonatkozni a kérdések, és az ő válaszait kell eltalálnunk. Ez elég vicces tud lenni, házibulikelléknek is megfelelő.
További játékok, amiket érdemes megemlíteni:
Iris
játékosok száma: 1-4
Ez egy körökre osztott stratégiai játék, ahol dungeon játékokra jellemzően emeleteket kell teljesítenünk. Minden körben 2 akció pontunk van, ezt elhasználva mozoghatunk, támadhatunk, gyógyíthatjuk vagy buffolhatjuk magunkat és társainkat. A szinteket teljesítve fejleszthetjük karakterünket, lootolhatunk erősebb fegyvereket. Ez az egyik legösszetettebb játék a kínálatban.
Silly World Series
játékosok száma: 1-8
Ezt legegyszerűbben úgy írnám le, hogy állatolimpia. Miután választunk magunknak egy avatar állatot, 6 versenyszámban mérkőzhetünk meg barátainkkal, freeplay vagy tournament módban.
Clusterpuck 99
játékosok száma: 1-8
Ez egy sportjáték, ahol karakterünket irányítva kell az ellenfél kapujába juttatnunk a korongot. Nehezítés gyanánt viszont a pályákról ki lehet esni, vagy tüskékbe szaladva lelhetjük halálunkat. Viszonylag sok pálya van és rendelkezik egy challenge móddal is, ami kifejezetten jó lett. Sajnos valamiért időnként elment a játék hangja, de ezen kívül komolyabb buggal nem találkoztam.
A felhozatal egy jelentős része klasszikus telefonos/árkád játékok feldolgozásai, mint a The Neigborhood, ami lényegében egy Worms-ös Angry Birds vagy a Tower of Babel, ami a régi telefonos toronyépítős játékok megfelelője. De akad itt Bomberman klón is a Tic Tac Boom személyében.
A játékok többségéről elmondható, hogy igényesen összerakottak, hozzák azt, amit egy böngésző alapú játéktól elvárhatunk, és a paletta is meglehetősen választékos. A kontrollerünk felülete is egyszerű és kézre esik, nincs zavaró késés a vezérlésben.
Negatív oldalon azt tudnám megemlíteni, hogy a játékok jelenleg csak lokálisan játszhatóak, és több darab is van, amiben egyszemélyes játékmód sincs, úgyhogy jelenleg tényleg csak a kooperatív igényeket tudja kielégíteni.
Előfizetési opció van az AirConsole-ban, ez a reklámoktól szabadít meg minket, illetve egy-két játék csak előfizetéssel játszható. De elhanyagolhatóan kevés a fizetős tartalom jelenleg, úgyhogy emiatt nem kell aggódni. Aki viszont élne vele, havonta 3 euró az előfizetés, ami egész baráti.
Ha felkeltette az érdeklődésedet, itt tudsz játszani: AirConsole
Itt pedig megtalálod az alkalmazást Androidra vagy IOS-re.
Előző tech cikkünk: | |
Hogyan legyen okos az okostelefon? | |