A Lernéi Hidra és a Méregfogyasztó Kultusz tiszteletét teszi a legnagyobb görög háborút feldolgozó Total War feldolgozásban, a Total War Saga: Troy-ban.
A Total War Saga: Troy soron következő legújabb kiegészítője a Mythos névre fog hallgatni. A csomag új mítikus teremtményeket, valamint egy új játékmódot foglal magába, amelyben egységeinket elküldhetjük, hogy eme lényeket felkutassák, levadásszák, majd szolgáinkká tegyék. De kikről is van szó? Egészen pontosan Kerberoszról, az alvilág háromfejű őréről, a Griffmadárról (Griffin Patriarch) és a Lernéi Hidráról. Cikkünk a Lernéi Hidrát fogja részletesebben bemutatni, de aggodalomra semmi ok, a másik kettő szereplő is sorra fog kerülni!
Mitológia a szörny mögött
A Hidra talán az egyik legismertebb szörny a sárkányok, vámpírok és hétfők mellett. Akárcsak társai, ő is gonosz, halálos, valamint az ősi szövegek már számtalan eredettörténetet írtak neki.
Az egyik legismertebb görög elbeszélés, amelyből a Total War: Troy is ihletet merített, a kilencfejű kígyó, amellyel második munkája során kellett Herkulesnek megküzdenie. A történet szerint Héra alkotta meg a szörnyeteget, hogy segítségével elpusztítsa Herkulest. A legenda szerint nyolc fejéből bármelyiket vágjuk le, kettő nő a helyére (nem Marvel!). Abban az esetben, ha a 9. fejet céloznánk meg, akkor sajnos ismételten kudarcra vagyunk ítélve, ugyanis az halhatatlan! Herkules (unokaöccse, Iolaosz segítségével) küzdött meg a bestiával. Nyolc fejet kiégetéssel pusztított el, így azok nem tudtak visszanőni. A kilencedik, halhatatlan utolsó fejet Herkules elvitte Lernébe, és ott, közel a mocsárhoz, ahol a szörnyeteg született, hatalmas kövek alá temette, így győzve le a lényt. A történet itt véget is érne, ha a Creative Assembly nem jön, és készíti el a Mythos DLC-t. Így viszont a következőképpen folytatódik a legenda: a Hidra mérgező, sebeiből lassan kifolyó vére ugyanis megmérgezte a közeli vizeket és terméseket. A helyi lernéi lakosság szépen lassan, saját tudtán kívül, folyamatosan mérgezte magát ezzel a kis koktéllal, így a Hidra befolyása alá kerültek, és létrehozták a Méregfogyasztó Kultuszt. A hívők kiásták a halhatatlan fejet, és most alázatos szolgái a feltámasztott Hidrának. A bestia ismét a földeket járja, áldozatokat keresve, hogy még erősebbé váljon, hogy immár senki se győzhesse le – még egy hős se!
A Hidra-küldetés
Ahhoz, hogy a játékos saját szolgálatába állítsa a Hidrát, egy Mitikus Expedíciót (Mythic Expedition) kell indítania – Kerberosz és a Griff esetében szintén ez lesz a helyzet. Ez magában foglalja a „temetés” helyszínére való eljutást és a szörny köré épült kultusz legyűrését. Mi vár majd ott? Kiben lehet bízni? El lehet-e a Hidrához jutni szellemi és testi épség megtartásával? A kaland első lépései így hangzanak:
Az ősi argoszi királyok büszkén gondoltak termékeny lernéi földjeikre, melyeket maga Poszeidón adott nekik. Ezekben a régi időkben a Hidra aludt és növekedett, áldozati bárányokon és eltévelyedett utazókon hízlalta magát. A lernéiek szívesen megosztották nyájukat a Hidrával, hiszen bőségben éltek, és Héra is azt kérte tőlük, hogy etessék a kis kedvencét. Ami az utazókat illeti, nos, maga a játékos is egy kíván lenni közülük, de a sorsukban nem kíván osztozni velük. A cél a hidra halhatatlan fejének a megtalálása lesz, amelyet maga Herkules temetett el, miután lenyeste.
Lerné többé nem az a békés hely, amely egykor volt. Pusztaság és méreg hatja át immár az egykor zöldellő réteket és kristály vizű forrásokat, hála a Hidra levágott fejének (köszi Herkules!). Akinek egy csöpp esze is van, messze elkerüli e vidéket, kivéve téged, ki a szolgálatába kívánja állítani a bestiát. Készülj hát!
Hidra a harcmezőn
Ellenünk való harcban a hidra egy távolsági rettenet – a szó erőviszonyt kifejező legpozitívabb értelmében. Van itt minden a képességskálán, amire csak szüksége lehet egy csata eldöntéséhez; halálos mérget köp ellenfeleire, amellett, hogy az alap sebzése sem piskóta. Ehhez jön még a távolsági méregbomba és egy kedves kis savköpet, amely széles körben sebez minden ellenfelet. Ha esetleg véletlenül valaki mégis eljutna a közelébe, és sebzést tudna bevinni neki, az sem jár túl jól, ugyanis a kis mocsoknak a vére is mérgező – mely ugye erejének forrása. Ettől függetlenül még mindig közelharcban van a legnagyobb esély ellene, de komoly veszteségek árán lehet majd csak legyűrni.
Amennyiben velünk a kedves kis jószág, érdemes egy erős védelmi gyűrűvel ellátni és védeni a rajtaütésektől. Legjobban tüzérségként használható, de közelharcban is jól megállja a helyét. Senkit ne tévesszen meg, hogy egy távolsági egységről van szó, aki messziről szórja az áldást ellenfeleire, ha közelharca kerül a sor, éppoly veszélyes tud lenni! A legnagyobb baj akkor következhet be, ha legyűrik az állatkánkat, ugyanis a sereg többi része komoly veszteségként fogja elkönyvelni.
Hidra mint ügynök
Ha éppen nem a csatában trancsírozza ellenfeleinket, a Hidrának a kampánytérképen is érdekes képességei vannak. Drága kilencfejű kollégánknak van egy speciális képessége: minél magasabb a Vitality szintje, központi erőforrása, annál erősebbé válik. Ennek növelése már kicsit kacifántosabb; ellenségek, városok vagy akár saját egységeink(!) feláldozásával kell etetni és ezáltal növelni. A cél, hogy minél jóllakottabb legyen, ugyanis annál erősebb lesz.
Mire is használható fel a Vitality (vitalitás):
- Különleges hidraépületek felhúzása és fejlesztése, amelyek egyéni, speckó követők toborzását teszik lehetővé.
- A hidraépületek alapesetben igen költségesek, és hosszú ideig tart a felépítésük. Na de itt van nekünk az életerő, amelyet felhasználva ezek csökkenthetőek.
- A hidra és seregeinek erősítése.
- A különböző Vitality szintek növelik az életerőt, a muníció mennyiségét és a hidra okozta sebzéseket, attól függően, hogy mennyire van jóllakva a kicsike.
- Vitalityköltéssel egy csata erejéig minden egységünk felruházható méreg támadással.
A hidra fejlődni is képes. Különböző képességek szerezhetőek így, ezáltal fejlesztve magát. Sőt, ahogy fejlődik, még a Vitality megszerzése és felhasználása is módosítható.
A másik igen hasznos képessége, hogy általa hozzáférünk az ő speciális egységeihez, a Hidra Kultistákhoz. Ők az egykori Lerné megmaradt lakosai, akik immár a hidra akaratát szolgálják. Rendkívül alattomos harcosokról beszélünk. Lássuk is, kik tartoznak közéjük.
A Hidra hadserege
Méregfogyasztók
Ők azok, akik magukba fogadták a hidra vérét, és még mindig élnek, habár inkább élőholtaknak lehetne nevezni őket. Nem képzett harcosok, de mindenkire, aki az útjukba áll, arra rászabadítják anyjuk haragját. Nem éppen Hidra legértékesebb gyermekei. Taktikájuk annyiban merül ki, hogy kamikázék módjára rárontanak ellenfeleikre, mind bennük, mind magukban kárt okozva. Azonban annyira talán nem is kár értük, mivel mérgezett vér csörgedezik az ereikben.
Jellemzőik:
- Feláldozható egységek, úgysem fognak senkinek sem hiányozni, kivéve egymást.
- Mérgező, és öngyógyító képességek, mint minden Hidra egységnek.
- Haláluk után is megmaradó hatásokkal a leghasznosabb eldobható csapatok közé tartoznak.
Hidra Íjászok
Valószínűleg Herkules mondája ihlette őket, aki Hidra anyjuk vérét felhasználva erősítette meg nyilait. Vitathatlanul Hidra legigazibb gyermekei. Bár távolsági támadásaikat nyilaikkal hajtják végre, nem pedig köpködéssel, ez mit sem von le halálosságukból. Az íjászok ugyanúgy képesek egész ellenséges csapatokat elkaszálni köszönhetően a támadásaikból származó növekvő fertőzésnek. Mérgezett vérük azonban kihat a célzókájukra, így nem éppen a legpontosabb egységek a játékban.
Jellemzőik:
- Könnyű vértezet és lomhaság, anyjukkal együtt őket is érdemes távol tartani a közelharctól.
- Érdemes folyamatosan váltogatni a célpontokat, hogy a méreg minél nagyobb területen arasson. Egyetlen egységet nem érdemes támadni velük.
- Közelharcban is mérgezik ellenségeiket.
Hidra Védők
Azoknak, akiknek nincs túlzottan nagy tehetségük az íjhoz, nem kell elkeseredniük, ugyanúgy szolgálhatják Hidra anyát, ráadásul elég fontos szerepben! A Védők azok, amit a nevük is sugall: hatalmas falak, amely ellenfeleik és anyjuk/kuzinjaik között állnak, hogy védelmezzék őket, amíg halált szórnak ellenségeikre, akik vannak oly botorok, hogy szembeszálljanak a Hidrával. Nehéz páncélzatuknak köszönhetően a legerősebb ellenségeken kívül minden mással szemben hihetetlen védelmet nyújtanak.
Jellemzőik:
- Nagyon lassúak, de ezt leszámítva szinte semmi hátrányuk nincs.
- Baromi nehéz megölni őket a nehéz páncélzat, valamint a természetellenesen gyors öngyógyító képességük miatt.
- Fejvesztés esetén viszont igencsak nagy lesz a fejetlenség soraik között.
Hidra Pap
Testvéreitől eltérően, akik harcok által igyekeznek (annyira erőszakosan, amennyire csak lehet) anyjuk szavát hirdetni a világban, a papok olyan vezetők, akik inkább a szó, semmint a kard és íj erejében hisznek. Ez azonban mit sem von le képességeikből, amelyeket jobb lesz, ha megtanulunk tisztelni, ugyanis egyetlen csettintéssel képesek a Hidra mérgét megidézni a föld alól a csatatérre. Ha sikeresen meg tudjuk védeni őket, akkor könnyedén megfordíthatják egy csata kimenetelét, köszönhetően méreg és gyógyító varázslataiknak.
Jellemzőik:
- Harcban elég gyenge, elvégre egy öregemberről beszélünk karddal a kezében.
- Azonban a különleges képességek párosítása, és a tekintély, amellyel a Hidra gyermekeit vezetheti, nem semmi.
- Kiemelt célpont, ha a Hidra erőivel kell szembenézned, különben a cselvetései miatt sereged könnyen elpusztul.
Forrás. totalwar
Nagyjából ennyi lett volna a Hidra és követői. Okok egész tárháza, hogy felkutassuk és magunk mellé állítsuk őket. A következő Mitikus Szörnynek is meglesznek a maga előnyei, amelyet nem is olyan sokára bemutatunk. Addig is csak óvatosan a méregfogyasztással!
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Előző cikkünk: |
Középföldéről jelentjük |
![]() |