Az olvasottság nem publikus.

Digital Reality Magazine

  • Játék
  • Film
  • Zene
  • Tech
  • Offline
  • Kapcsolat
Tánc/zene

Tánc/zene

Lindsey Stirling munkássága

Október vége – november eleje környékén az üzleteket már meg-megérinti a karácsony szele – és nincs ez másképp a zeneiparral sem. Ugyan Mariah Carey örökbecsű slágere még nem kezdett el folyni a csapból is, egy pár előadó idei karácsonyi lemeze máris boltokba került. Lindsey Stirling is ezen előadók egyike, nemrég megjelent albuma okán ezúttal az ő munkásságát vesszük górcső alá.
stirling-lindsey-53c11f5ce6779.png

Lindsey a kaliforniai Santa Anában született („Narancsvidék” megyeszékhelyén) 1986-ban. Visszafogott anyagi körülmények között nőtt fel, így szülei csak úgy tudták hegedűtanárhoz küldeni, hogy fele olyan hosszú órákat kapott (egyben le kellett mondania arról, hogy táncórákra is járjon). Bár hozzáértők szóltak nekik, hogy heti negyedóra során nem fogja megtanulni a hangszert, ők kitartottak mellette, és 5 éves korától elkezdett magánórákra járni.

Gimnáziumi évei alatt kezdte zenei karrierjét, mikor iskolatársai zenekarába belépett: ez volt a Stomp on Melvin (ekkortájt írta meg első szóló dalát is).

2007 májusában regisztrálta YouTube-csatornáját, lindseystomp néven.

2010-ben jött el számára az első nagyobb ismertség: részt vett az America’s Got Talent ötödik évadában, ahol a negyeddöntőig jutott, akkor még „hip-hop hegedűsként” aposztrofálva. Sharon Osbourne és Piers Morgan végül azzal ejtette ki, hogy (még) nem elég jó a táncot és zenét egyszerre prezentáló performansza, illetve hogy önmagában nem elég a produkciója, inkább egy formáció tagjaként kéne művelnie. Ugyan a zsűri szavai érthető módon elég rosszul estek neki, de utólag átértékelte a helyzetet, új erőt merítve belőle. Még ugyanebben az évben megjelent első EP-je, Lindsey Stomp címen, ami három dalt tartalmazott: Transcendence, Song of the Caged Bird és Spontaneous Me. Az utóbbihoz készített 2011-es klip is jót tett a népszerűségének, és ettől fogva rendszeresen töltött fel tartalmat a YouTube-csatornájára.

2012 mozgalmas volt: év elején került fel a világhálóra a Crystallize című dal klipje, szeptemberben pedig napvilágot látott első, szimplán Lindsey Stirling névre keresztelt lemeze, amin a legtöbb dalban dubstep elemekkel lett vegyítve a klasszikus hegedűjáték. Egyben ekkor indult második csatornája, a személyesebb tartalmakkal rendelkező LindseyTime.

Ez a klip lett 2012-ben a nyolcadik legnézettebb videó a világon, és azóta is magasan a legnézettebb klipje.

2013-ban indult első turnéjára, ezen év októberében pedig újra kiadták első albumát, kiegészítve többek között a My Immortal feldolgozásával.

Következő évben jelent meg második lemeze, a Shatter Me. Ezen a lemezen már egy kicsit változatosabb elemek is helyet kaptak, kevésbé dominálta a dubstep (ld. a Roundtable Rival rock hangzása). Ennek előfutára a Beyond the Veil volt, a következő kislemez pedig a címadó dal, amiben a Halestorm Lzzy Hale-je énekel.

2015 márciusában a YouTube zenei díjátadóján azon 50 előadó között volt, akik átvehettek egy elismerést a leggyorsabban növekedő nézettségről és feliratkozó-számról. Az ekkor esedékes turnéján járt nálunk is, júliusban, a Papp László Budapest Sportarénában.

2016 elején jelent meg önéletrajzi könyve, The Only Pirate at the Party címmel, majd augusztusban harmadik, Brave Enough című lemeze. (Szintén ebben a hónapban fellépett a Dota 2 versenyének nyitóceremóniáján.) Az albumra sikerült olyan vendégzenészeket meghívni, mint Christina Perri vagy a Weezer énekese, Rivers Cuomo. Az első promóciós anyag a The Arena volt.

Az évek során rengeteg előadóval volt közreműködése. Eleinte természetesen főleg youtuberekkel, mint Megan Nicole vagy a The Piano Guys, később már John Legenddel vagy akár Céline Dionnal.

Legújabb lemeze október végén jelent meg, Warmer in the Winter címmel. Ez egy majdnem egészében csak feldolgozásokat tartalmazó album. Szerepel rajta a Diótörő dala, a Grincs zenéje, a Reszkessetek betörőkből (is) ismerhető Carol of the Bells, a korábban felvett What Child is This, Mariah Carey bevezetőben már említett dala, valamint még egy-két „christmas carol”. Ezeken felül helyet kapott még a Becky G-vel közös Christmas C’mon, ami egy All I Want for Christmas is You vonalon mozgó, aránylag pörgős dal, a címadó nóta, amiben Lindsey énekel (!), és egy váratlan közreműködővel, az All Time Low énekesével készített Time to Fall in Love.

Egyébként Lindsey Stirling elsősorban hangszeres zenész és táncos, de egy-két ritka esetben előfordul, hogy énekel is, mint az itt kiemelt dalban. Történt ilyen már korai zenekarában is, egy kis akusztikus produkcióban, vagy épp élőben.

Még ezzel az áttekintéssel is rengeteg nagyszerű dal méltatlanul kimaradt, szóval ajánljuk a további böngészést a művésznő után!

  

facebook-flat-vector-logo-400x400.png twitter-logo.png instagram_app_large_may2016_200.png youtube-logo-full_color.png

 

Előző zenei cikkünk:
Orchideából MILF - Fergie akkor és most
fergiesplit.jpg

 

Szólj hozzá! zene amerikai klasszikus dubstep crossover 2017 lindsey stirling Tovább
Tánc/zene Tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Szólj hozzá!

Ajánlott bejegyzések:

  • Robot franciák, francia robotok Robot franciák, francia robotok
  • A Sony nem nyugszik A Sony nem nyugszik
  • Sony VR – második rész Sony VR – második rész
  • A totális háború ideje még nem jött el A totális háború ideje még nem jött el
  • Egy szelet Netflix Egy szelet Netflix

A bejegyzés trackback címe:

https://digitalrealitymagazine.blog.hu/api/trackback/id/tr8013146810

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
Facebook Twitter Instagram

Hirdetés

Digital Reality Magazine

Játék, film, zene vagy a tech világról szeretnél tudni? Jó helyen jársz! Események, élménybeszámolók, tesztek és hírek várnak rád itt a Digital Reality Magazine-nál. Hetente megjelenő friss hírekkel/cikkekkel naprakész lehetsz. Reméljük, megtalálod nálunk a számításaidat, kattints a követés gombra, hogy elsőként értesülj az új bejegyzésekről! DRM team

Facebook oldaldoboz

Tovább a Facebook-ra

Top 10

  1. A magyar játékipar fénykora
  2. Vakok közt Momoa a király
  3. Az élet a legjobb(?) forgatókönyvíró
  4. Ami hiányzik a képregényfilmekből
  5. Hát... ez nem sikerült
  6. Honnan jött és hova tart a VR?
  7. Hogyan legyen okos az okostelefon?
  8. „A Császár nevében: Hulljon a férgese!„
  9. Harmadik típusú találkozások
  10. Emlékek

Archívum

  • 2022 november (2)
  • 2022 szeptember (1)
  • 2022 július (1)
  • 2022 május (3)
  • 2022 április (3)
  • 2022 január (1)
  • 2021 november (1)
  • 2021 október (1)
  • 2021 szeptember (7)
  • 2021 augusztus (5)
  • 2021 július (3)
  • Tovább...
süti beállítások módosítása
Dashboard